Home All Hry Gunman Clive – Vítejte na divokém západě

Gunman Clive – Vítejte na divokém západě

0
Gunman Clive
SDÍLET

Gunman Clive je plošinovka,  která Vás na první pohled zaujme svým zpracováním, jež připomíná tužkou načrtlé obrázky na čajem politém skicáku. Díky tomu hra působí dojmem, jako by šlo o rozpohybované obrázky z knih od Johna Waynea, jednoho z nejslavnějších autorů westernových románů.

„Krásná a náročná hra, to není vada, ale přednost.“

Celkem na Vás v této hře čeká 16 levelů a 4 nepříjemní bossové (takže vlastně 20 lvl). Rozhodně to ale nebude procházka růžovým sadem. Gunman Clive je plošinovka ze staré školy, takže budete umírat a to hodně často. Máte sice neomezený počet životů, ale hra neobsahuje žádné checkpointy, takže každá smrt Vás vrátí hezky na začátek akuálního levelu.

Prvních několik levelů se hra sice tváří jako čistokrevná střílečka, leč s postupem času na Vás místo banditů bude stále častěji čekat řada propastí, žebříků, ozubených kol a dalších překážek. Obvykle Vás tedy nezabijí kulky nepřátel, ale pád do „nešikovně“ rozmístěné bezedné propasti.

 

I při tak vysoké obtížnosti je však nutné ocenit, že se hra neuchyluje do stereotypu a pro každou misi je typický určitý druh překážek. Řada nepřátel a překážek pak dáva jasně najevo, že hra se nebere příliš vážně, takže v ní není místo pro krutopřísný výraz Clinta Eastwooda. Hra je to opravdu svérázná, přičemž už samotný trailer prozrazuje, že se kromě naší rodné hlíny podíváme i ke hvězdám.

Co dodat, hra je to opravdu těžká a některé mise budete zkoušet zdolat 5x, 10x, ale možná i mnohem víckrát (jednu jsem dal až na 12. pokus). Stačí ale najít ten správný grif a načasování a po „pár“ pokusech zvládnete i ty nejtěžší levely a bosse levou zadní.

PS: Osobně jsem s ovládáním chvíli bojoval a přišlo mi nepřesné, než jsem zjistil, že v nastavení lze zvětšit D-pad.

Google Play: Gunman Clive

ZATÍM BEZ KOMENTÁŘE

Leave a Reply