Home All Aplikace Hooked – Najděte ty nejlepší hry pro Android

Hooked – Najděte ty nejlepší hry pro Android

Hooked
SDÍLET

Tato aplikace, kterou je s trochou nadsázky možné označit jako Kamasutra pro androidmaniaky, obsahuje databázi tisíce a tisíce her, z nichž se Vám pokusí doporučit ty, jenž by Vás mohly zaujmout.

„Aplikace, kterou ocení zejména náruživí hráči.“

Aby měla aplikace při hledání z čeho vycházet, nechá Vás na začátek ohodnotit palci nahoru či dolu všechny hry, které v mobilu máte zrovna nainstalovány. Na základě uděleného hodnocení Vám pak aplikace naservíruje tucet her, jež by Vás mohly bavit.

Vyhledávací algoritmus je však prazvláštní. Po ohodnocení prvních dvaceti her, z nichž byla převážná většina RPG a strategie mi Hooked v podstatě doporučil jen samé závodní hry a jedno puzzle. Slovní spojení „v podstatě“ píšu proto, že 5 z celkových 12 her byly lite verze placených her, které jsem již hodnotil a tedy i hrál. Tento způsob vyhledávání zajímavých her ale už z podstaty zavání šarlatánstvím, jelikož se Vás při hodnocení her nikdo neptá, co se Vám na hře vlastně libí, nebo naopak nelíbí. Například hry od Glu se mi obvykle líbí moc, ale kvůli povinným mikroplatbám jim dávám to nejhorší hodnocení.  Navíc je nutné si uvědomit, že Hooked neobsahuje žádné reklamy, což mě vede k názoru, že dříve či později bude seznam doporučovaných her tvořen z části tvořen i skrytou reklamou. To ale zas tak nevadí, protože zajímavé hry můžete s Hooked najít i sami.

V případě že zklame funkce „Recommended“ se můžete po zajímavých hrách, na které byste jinak nenarazili, podívat do sekce „Discover“. V té se nachází nejen seznam naposledy doporučených her, ale také seznam naposledy hodnocených her a her, které zrovna někdo začal hrát. Žebříček celkově nejhranějších her se pak trochu nepochopitelně nachází v sekci „My Games“.

Následující funkce „Search“ nabízí přesně to, co na Google Play chybí. Tedy rozšířené možnosti vyhledávání aplikací (v tomto případě pouze her) podle žánru, hodnocení, stáří či ceny. Radostí bych skákal k nebesům, nebýt nepříliš povedeného rozdělení her do jednotlivých žánrů. Hooked totiž hry pro mne celkem nelogicky rozděluje na Cards, Casual, Puzzle, Racing, Sports a Arcade. V poslední zmíněné kategorii tak jsou celkem nešťastně zahrnuty všechny skákačky, strategie, RPG, atd.

Poslední sekci na kterou se aplikace dělí je „My Games“. Zde najdeme přehled všech námi hodnocených her a her, které jsou v mobilu zrovna nainstalovány. Zejména starostlivé maminky dozajista ocení, že se u zmíněných her zobrazuje i údaj o čase stráveném jejich hraním.

Hooked lze také propojit s oblíbenými sociálními službami Facebook a Google+, díky čemuž budete moci pravidelně spamovat Vaši zeď informacemi o tom, jak se Vám ta která hra líbí atd.

Edit 20.4.2012: Již bylo zamezeno tomu, aby Vám aplikace doporučovala free verze her, které jste již jako placené hodnotily.

PS: Hooked má v databázi pouze hry dostupné na Google Play.

PPS: Servery Hooked zjevně nezvládají aktuální nával nových uživatelů, takže se při jejím načítání občas pěkně načekáte.

Google Play: Hooked: the Best Android Games

ZATÍM BEZ KOMENTÁŘE

Leave a Reply